1. Świat Toyoty
 2. O Toyocie
 3. Wizja i filozofia Toyoty

Wizja i filozofia Toyoty

Nasze wartości
Nasza firma ma bogatą historię i ekscytującą przyszłość. Oba te elementy bazują na takich wartościach, jak szacunek do ludzi i ciągłe doskonalenie się. Chcemy stworzyć bezpieczną i odpowiedzialną mobilność, która wszystkich uszczęśliwi.
 • Nasza misja: szczęście dla wszystkich


  Prezes Akio Toyoda wielokrotnie powtarzał, że nasza działalność powinna wykraczać poza wytwarzanie pojazdów i produkować „szczęście dla wszystkich”. Branża motoryzacyjna cały czas się rozwija, zwłaszcza w takich dziedzinach, jak elektryfikacja i zautomatyzowana jazda. Toyota również tworzy coraz lepsze samochody. Pracuje też nad rozwiązaniami w zakresie mobilności, które ułatwią wszystkim życie. 

 • Nasza wizja: tworzenie mobilności dla wszystkich


  W zróżnicowanym i niepewnym świecie Toyota dąży do podniesienia jakości i dostępności mobilności. Pragniemy stworzyć nowe możliwości dla wszystkich ludzi i wspierać zrównoważone relacje z naszą planetą. 

 • Nasza droga

  Od momentu powstania Toyoty działamy zgodnie z naszą filozofią i zasadami przewodnimi w celu dostarczania niezawodnych produktów i wspierania zrównoważonego rozwoju społeczeństwa. System Toyota Way wyznacza zasady, których przestrzegamy w naszej codziennej pracy. TPS, czyli znany na całym świecie System Produkcyjny Toyoty, pozwala tak zorganizować funkcjonowanie naszych zakładów, by można było zmniejszyć ilość odpadów i osiągnąć jak najlepszą wydajność.

 • Filozofia Toyoty

  Stosowana przez nas filozofia pomogła nam dotrzeć tam, gdzie jesteśmy obecnie. Będziemy ją również wykorzystywać podczas naszej transformacji w firmę zajmującą się mobilnością. Ten sposób pracy stanowi cenny wkład w misję Toyoty polegającą na masowej produkcji szczęścia.

 • Nasze zasady przewodnie

  Naszą działalnością zarządzamy zgodnie z kilkoma przewodnimi zasadami. Po raz pierwszy zostały one opracowane na początku naszej działalności w 1937 roku, a w 1997 roku zostały zaktualizowane. Do dziś pozostają jednym z głównych elementów naszej filozofii zarządzania.

 • System Produkcyjny Toyoty

  Sposób, w jaki produkujemy pojazdy, określa System Produkcyjny Toyoty (TPS). Jest to oryginalna filozofia wytwarzania mająca na celu wyeliminowanie odpadów i osiągnięcie jak największej wydajności – nazywana często „lean” lub „Just-In-Time”.