Toyota zapowiada produkcję części do Land Cruisera serii 40

2021-08-03

Z okazji 70. rocznicy premiery Land Cruisera TOYOTA GAZOO Racing wyprodukuje części zamienne do dawnych modeli legendarnej terenówki Toyoty. W ramach GR Heritage Parts Project powstaną elementy do Land Cruisera serii 40 z lat 1960–1984.

Dzięki akcji GR Heritage Parts Project do produkcji trafiają niedostępne obecnie części zamienne do klasycznych, kultowych samochodów Toyoty. W efekcie Klienci Toyoty otrzymują możliwość cieszenia się jazdą samochodami starszych generacji, które wciąż dają im wiele radości i przywołują najlepsze wspomnienia.

Land Cruiser przez dekady wyrobił sobie opinię samochodu, który „dowiezie pasażerów, gdziekolwiek będą chcieli, i ich stamtąd bezpiecznie przywiezie”. I bez względu na rok produkcji takiego modelu na całym świecie istnieją rzesze wiernych fanów, dla których jazda Land Cruiserem to styl życia lub po prostu wierny współpracownik. Niestety z biegiem lat niedobory pewnych części zamiennych sprawiły, że właściciele zwłaszcza starszych modeli z niepokojem myśleli o tym, jak długo będą mogli jeszcze poruszać się swoimi autami.

Rozwiązanie przyszło ze strony zespołu TOYOTA GAZOO Racing, który podjął decyzję o wznowieniu produkcji tych podzespołów, na które jest największe zapotrzebowanie. Priorytetem firmy była troska o Klientów, aby nadal mogli bezpiecznie i ze spokojem korzystać ze swoich ukochanych aut. Dzięki zebraniu opinii od sprzedawców Land Cruisera oraz fanklubów modelu na całym świecie już wkrótce do produkcji i sprzedaży trafią części zamienne układu jezdnego, kierowniczego i hamulcowego do modelu serii 40. Wspomniane podzespoły będą dostarczane w ramach projektu Heritage Parts i obejmą, m.in. silnik, układ przeniesienia napędu czy wydech. Zwieńczeniem fazy przygotowawczej będzie ogłoszenie dostępności poszczególnych części zamiennych. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na początek 2022 roku.

Równocześnie TOYOTA GAZOO Racing uruchomiła także specjalną stronę internetową, gdzie cały czas zbiera opinie kierowców na temat podzespołów, których produkcja powinna zostać wznowiona. Zgromadzone w ten sposób informacje będą wykorzystane przy planowaniu produkcji kolejnych części zamiennych.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza tego typu akcja przeprowadzana przez TOYOTA GAZOO Racing. We wcześniejszych odsłonach projektu firma wprowadziła na rynek części zamienne do klasycznych aut sportowych, czyli do Supry A70 i A80, a także do legendarnego modelu 2000GT. Land Cruiser serii 40 to pierwsza terenówka objęta tym projektem. TOYOTA GAZOO Racing zapowiada, że w przyszłości planuje produkcję części zamiennych także do innych generacji tego kultowego modelu.

Dowiedz się więcej

C+walk<sub>T</sub> z systemami bezpieczeństwa C+walkT z systemami bezpieczeństwa Poznaj nowy pojazd Toyoty Toyota Mirai z Rekordem Guinnessa Toyota Mirai z Rekordem Guinnessa 1360 km na jednym tankowaniu 50 lat Toyoty w Europie 50 lat Toyoty w Europie 9 fabryk i ponad 800 000 aut rocznie Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska Budowa Roku 2020 Co 11 minut nowa Corolla Co 11 minut nowa Corolla Dowiedz się więcej o rekordowych wynikach Toyoty Wirtualne projektowanie aut Wirtualne projektowanie aut Większa konkurencyjność japońskich koncernów Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Poznaj jego zalety i działanie Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Dowiedz się więcej Rajd Dakar 2022 Rajd Dakar 2022 Zupełnie nowa Toyota GR DKR Hilux T1+ Podróż po Europie Toyotą Mirai Podróż po Europie Toyotą Mirai Śledź trasę wyprawy Arkadego Fiedlera Wallbox Home Toyota 22 kW Wallbox Home Toyota 22 kW Wydajne i bezpieczne ładowanie Twojej Toyoty Toyota inwestuje w rozwój baterii Toyota inwestuje w rozwój baterii Dowiedz się więcej o planach koncernu