Toyota T-Mate

Nowa generacja systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy (ADAS)

2021-12-01

Toyota łączy wszystkie swoje systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy pod jedną nazwą – Toyota T-Mate. Stanowi ona odzwierciedlenie rozwoju technologii, które wspierają i chronią kierowcę, pasażerów i innych użytkowników dróg. Systemy Toyota T-Mate będą się komunikowały w bardziej bezpośredni i przystępny sposób, dzięki czemu samochód stanie się prawdziwym partnerem kierowcy.

Toyota ciągle doskonali systemy bezpieczeństwa w swoich pojazdach i poszukuje nowych sposobów wykorzystywania nowoczesnych technologii. Głównym jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków, a także zapewnienie lepszej ochrony kierowcy, pasażerom i innym użytkownikom dróg. Dzięki temu podejściu powstała nowa generacja zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy – znanych jako ADAS. Rozwiązania te odgrywają coraz większą rolę w zwiększaniu bezpieczeństwa jazdy.

Toyota T-Mate rozszerzy Toyota Safety Sense

Toyota wprowadza nową nazwę dla wszystkich swoich systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy – Toyota T-Mate. Obejmie ona szeroką gamę układów zaprojektowanych dla poprawy bezpieczeństwa w wielu różnych sytuacjach – od precyzyjnego parkowania po jazdę po miejskich ulicach i autostradach.

Technologie bezpieczeństwa cały czas są rozwijane i dopracowywane. Czujniki, radary i kamery coraz częściej są wykorzystywane nie tylko do ciągłego monitorowania działania pojazdu, ale także całego jego otoczenia. Systemy oparte na technologiach monitorowania przestrzeni wokół pojazdu ostrzegają kierowcę o potencjalnych zagrożeniach i, jeśli to konieczne, aktywują automatyczne hamowanie, skręt kierownicy i ograniczenie przyspieszenia, pomagając zapobiec wypadkowi lub złagodzić jego skutki.

Wprowadzenie nowej nazwy – Toyota T-Mate – pozwala zwrócić uwagę na korzyści płynące ze stosowania systemów ADAS w rzeczywistych warunkach drogowych. Tworzy też podstawy dla lepszego zrozumienia przez użytkowników ewolucji samochodów w kierunku coraz większej automatyzacji i autonomii.

T-Mate zawiera pakiet Toyota Safety Sense oraz inne systemy bezpieczeństwa czynnego i automatycznego parkowania, które nie tylko ułatwiają prowadzenie, ale też chronią pasażerów i innych użytkowników dróg.

Nowa generacja systemów bezpieczeństwa czynnego

Premiera nowej nazwy T-Mate zbiega się w czasie z wprowadzeniem na rynek najnowszej generacji pakietu Toyota Safety Sense. Wchodzące w jego skład systemy zawierają wiele innowacyjnych funkcji oraz udoskonaleń.

Tak np. sprawdzony układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) zostanie rozbudowany o funkcję ograniczenia przyspieszenia przy małej prędkości (Acceleration Suppression) i asystenta włączania się do ruchu na skrzyżowaniach (Intersection Cut-In Traffic Assist). Dodać do tego należy ulepszoną funkcję wykrywania pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka (Oncoming Traffic Detection) i układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (Intersection Turn Assist).

Uwagę zwraca również nowy system awaryjnego zatrzymania pojazdu (Emergency Driving Stop System, EDSS), a także możliwość zdalnych aktualizacji przez internet bezprzewodowy. Ta ostatnia funkcja sprawi, że systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy w samochodach Toyoty będą przez cały okres użytkowania pojazdu aktualizowane i rozbudowywane o nowe funkcje.

Systemy bezpieczeństwa Toyota T-Mate będą wprowadzane stopniowo wraz z premierami nowych produktów. Szczegółowa zawartość pakietu T-Mate będzie się różnić w zależności od modelu i wersji wyposażenia.

Dowiedz się więcej

Rusza przedsprzedaż nowej Toyoty Aygo X Rusza przedsprzedaż nowej Toyoty Aygo X Dowiedz się więcej Nowa Toyota Hilux GR SPORT Nowa Toyota Hilux GR SPORT Wersja inspirowana rajdami Nowości z Toyota Kenshiki Forum Nowości z Toyota Kenshiki Forum Dowiedz się więcej GR Yaris Sportowym Samochodem Roku 2021 GR Yaris Sportowym Samochodem Roku 2021 Plebiscyt AutoBild Sportscars Aygo X i rezerwacje online Aygo X i rezerwacje online Zamówienia z pierwszeństwem realizacji Strategia Toyoty dotycząca aut elektrycznych Strategia Toyoty dotycząca aut elektrycznych Dowiedz się więcej Toyota dominuje na rynku flotowym Toyota dominuje na rynku flotowym Dane PZPM z listopada 2021 roku Toyota uruchomiła drugą linię produkcyjną silnika 1,5 l Toyota uruchomiła drugą linię produkcyjną silnika 1,5 l Poznaj szczegóły Toyota Yaris GR Sport Toyota Yaris GR Sport Zobacz nową wersję, która debiutuje w Europie Toyota a całkowicie bezemisyjna gama modelowa Toyota a całkowicie bezemisyjna gama modelowa Dowiedz się więcej Toyota Dream Car Art Contest 2022 Toyota Dream Car Art Contest 2022 Zachęć dziecko do wzięcia udziału w XV edycji konkursu Prototypowy GR Yaris Prototypowy GR Yaris Dowiedz się więcej o eksperymentalnym modelu