AYGO X – unikalny model w segmencie A

Toyota potwierdza wprowadzenie do swojej oferty nowego crossovera

2021-10-05

Toyota poszerzy swoją ofertę o AYGO X. Jest to nowy mały crossover z segmentu A, który powstał z myślą o mieszkańcach europejskich miast. Jest to też trzeci model producenta opracowany na platformie GA-B z serii TNGA. Premiera nowej Toyoty AYGO X zapowiedziana jest na listopad 2021 roku.

Toyota poszerza swoją ofertę o AYGO X. Jest to nowy crossover z segmentu A, który zwiększa gamę SUV-ów i crossoverów Toyoty, wzmacniając tym samym pozycję marki na rynku małych miejskich aut.

Co oznacza „X” w nazwie nowego samochodu Toyoty? To zarówno symbol „cross” oznaczający crossovera, jak i nawiązanie do znaku X wkomponowanego w przedni pas AYGO drugiej generacji. Od swojego debiutu w 2005 roku AYGO jest najbardziej przystępnym modelem Toyoty, wyróżniającym się atrakcyjnym, młodzieżowym charakterem.

Podczas prac nad AYGO X Toyota zdecydowała oprzeć się wyłącznie na własnym zespole. Za cały proces rozwoju nowego auta – planowanie, projekt konstrukcji, opracowanie stylistyki nadwozia i produkcję – odpowiada Toyota Motor Europe (podobnie jak to miało miejsce w przypadku Yarisa Cross).

Nowy model Toyoty został zbudowany na bazie platformy GA-B w architekturze TNGA (Toyota New Global Architecture). Pierwszym samochodem skonstruowanym z wykorzystaniem tej platformy był nowy Yaris – zdobywca tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2021, drugim – Yaris Cross, czyli nowy crossover segmentu B.

Warto podkreślić, że nowa Toyota AYGO X to samochód stworzony w Europie dla europejskich kierowców. Zespół projektantów i inżynierów, który opracował nowy model, oparł się na analizach współczesnych i przyszłych trendów życia w miastach Europy. Tak powstał nowoczesny miejski crossover z charakterem – unikalna propozycja w segmencie A.

Nowy samochód Toyoty będzie produkowany w fabryce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic w Kolinie. Jego premiera została zaplanowana na listopad 2021 roku.

Dowiedz się więcej

Toyota ponownie liderem rynku Toyota ponownie liderem rynku Rośnie sprzedaż hybryd i aut użytkowych Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Toyota liderem rynku samochodowego w Polsce Sprawdź szczegóły Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości Najtańsze nowe samochody osobowe Najtańsze nowe samochody osobowe Z salonu marki Toyota Auto dla kobiety Auto dla kobiety Najlepsze kobiece samochody Toyota AYGO x-cite Toyota AYGO x-cite Poznaj nową edycję, która zadebiutuje w Genewie Toyota AYGO - dane techniczne, spalanie, osiągi Toyota AYGO - dane techniczne, spalanie, osiągi Zobacz katalog Toyota AYGO - dane techniczne, spalanie, osiągi Toyota AYGO - dane techniczne, spalanie, osiągi Zobacz katalog Najnowsze propozycje Toyoty Najnowsze propozycje Toyoty Sprawdź, czym jeszcze Cię zaskoczymy Samochody miejskie Samochody miejskie